Włosy często są określane mianem najpiękniejszej ozdoby kobiety. Długie i gęste od zawsze były największym marzeniem płci pięknej, pozwalają bowiem idealnie podkreślić naturalne rysy twarzy, odpowiednio wymodelować je, złagodzić lub wyostrzyć. Nie wszystkie panie mogą się jednak pochwalić bujną fryzurą, w uwagi na cechy wrodzone bądź niezwykłą wrażliwość włosów, które mogą przerzedzać się lub przestać rosnąć z wielu różnych powodów. Na szczęście, dostępne są nowoczesne metody zagęszczania i przedłużania włosów w postaci wygodnych klipsów, które możesz przypinać samodzielnie w zaledwie kilka minut, a co więcej jeszcze szybciej zdjąć i wyregulować według własnych potrzeb.

Włosy doczepiane CLIP-IN - co to jest?

CLIP-IN, jak sama nazwa wskazuje, to włosy doczepiane na prosty w użyciu klips, który można z łatwością wpinać, odpinać i poprawiać. Pasma ustabilizowane są już mocno na zszywanych taśmach ze spinkami, dzięki czemu nie trzeba używać kleju ani spędzać wielu godzin na fryzjerskim fotelu podczas wplatania we fryzurę dodatkowych kosmyków. Doczepki CLIP-IN mogą być wykonywane zarówno z włosów sztucznych, jak i naturalnych. Jednak tylko ten drugi rodzaj pozwala na uzyskanie najlepszego efektu i najdłużej cieszy użytkowniczkę pięknym wyglądem pasm oraz miękkością fryzury. Wybierając włosy doczepiane CLIP-IN w naszym sklepie, każda kobieta może mieć pewność, że wszystkie włoski na klipsach są w 100% naturalne. 

Włosy doczepiane CLIP-IN - wygoda użytkowania

Metoda doczepiania włosów CLIP-IN ma szereg zalet związanych z samą konstrukcją doczepek. Przede wszystkim każdy włos jest pewnie przymocowany, dzięki szyciu i podklejeniu do niewielkiej taśmy, co gwarantuje, że nie żaden z nich odpadnie, a klej nie będzie lepił się, zbierał brudu i sprawiał, że pozostała część fryzury poplącze się i będzie niemożliwa do rozczesania. Co więcej, doczepione pasma nie staną się z czasem zbyt luźne, z powodu ubytku preparatu mocującego podczas codziennej toalety. Nie ma również potrzeby udawania się z nimi do profesjonalisty, ponieważ nie muszą być wplatane podczas długich i kosztownych zabiegów, które dodatkowo niszczą naturalne włosy. Doczepki CLIP-IN pozwalają na zagęszczenie i wydłużenie fryzury w dosłownie 3 minuty, dzięki czułym na nacisk spinkom, które wystarczy wpiąć tuż u nasady własnych kosmyków, a gdy nie są nam już potrzebne, po prostu rozpiąć i delikatnie zdjąć. 

Najmniej inwazyjna metoda przedłużania i zagęszczania włosów

W salonach fryzjerskich mamy do czynienia z różnymi metodami doczepiania włosów. Najpopularniejsze z ich to doklejanie pasm na specjalny klej lub wplatanie kosmyków do naturalnej fryzury. Pierwszy sposób wiąże się z koniecznością użycia preparatu, który może powodować zabrudzenie pozostałych włosów, ich sklejenie, trudności z rozczesywaniem, łamanie się bądź wypadanie, zwłaszcza gdy jest przeprowadzony przez niedoświadczoną osobę. Z kolei główną wadą wplatania kosmyków jest szarpanie ich podczas zabiegu, a co za tym idzie dyskomfort, ból i osłabienie cebulek. Obie metody dają bardzo długotrwały i równie dobry efekt, jednak są znacznie mniej zdrowe zarówno dla mieszków włosowych, jak i całej długości włosów. Przypięcie doczepek CLIP-IN nie ingeruje natomiast w żadnym stopniu w skórę głowy i nie obciąża zbyt mocno mieszków włosowych.

Włosy doczepiane CLIP-IN - korzystna cena i uniwersalność

W porównaniu do innych metod zagęszczania i wydłużania, włosy doczepiane CLIP-IN to najtańsza alternatywa, zapewniająca równie dobry efekt, co kosztowna wizyta w profesjonalnym salonie. Co więcej, ilość pasm możemy dopasować do oczekiwanych rezultatów i samodzielnie regulować uniesienie fryzury. Koszt jest jednorazowy, a kosmyki są zazwyczaj pakowane w ilości stosownej do wybranej długości włosków - im one dłuższe, tym więcej pasm powinno się doczepić, aby zachować korzystną objętość. Uzupełnianie fryzury doczepkami CLIP-IN pozwala uniknąć efektu niedopasowanego odcienia, ponieważ wpina się je zawsze pod naturalnymi włosami, dzięki czemu nawet jeżeli kolor nie jest identyczny, uzyskany efekt pozostaje naturalny. Szybkie wpinanie i odpinanie klipsów oraz prostota ich obsługi sprawiają, że każda użytkowniczka może zadbać o zagęszczenie fryzury w domowych warunkach, kiedy tylko będzie miała ochotę zyskać dodatkową objętość. Możliwość regulowania efektu doczepienia kosmyków jest dodatkowym atutem, który pozwala na przedłużanie i zagęszczanie włosów nie tylko z okazji oficjalnych wyjść, jak wesela czy imprezy firmowe, ale również na co dzień, do szkoły czy do pracy.

Prosta pielęgnacja włosów doczepianych

Kolejną zaletą jest łatwość pielęgnacji doczepianych włosów typu CLIP-IN, które odpowiednio zadbane, mogą posłużyć nawet rok przy codziennym użytkowaniu. Nie ma konieczności częstego ich mycia, zazwyczaj wystarczy robić to co 10-20 założeń. Do zabiegu najwygodniej jest zdjąć je z głowy, rozczesać i nałożyć odrobinę roztartego w dłoniach szamponu. Powinno się również unikać namaczania taśmy, ponieważ zawiera niewielkie ilości kleju podtrzymującego włoski. Używanie kosztownych odżywek czy masek nie jest potrzebne, ponieważ mimo ich naturalnego pochodzenia, kosmyki nie mają już zdolności do regeneracji. Zaleca się stosowanie jedynie środków zabezpieczających bądź nabłyszczających, jak na przykład jedwabie bądź specjalne olejki. Podstawowa zasada dbania o włosy doczepiane polega na traktowaniu ich, jak własnej fryzury, co znaczy, że nie powinnyśmy szarpać ich i pocierać ręcznikiem, ani niepotrzebnie narażać na wysokie temperatury. Nie oznacza to jednak, że doczepek CLIP-IN nie wolno modelować. Wręcz przeciwnie, jako że zewnętrznie nie różnią się one niczym od naturalnych włosów, możemy je prostować i kręcić na lokówce, a nawet farbować. Należy jednak pamiętać, że wszystkie te zabiegi wpływają na stan produktu, więc powinno się starać ograniczyć je do minimum. 

Podsumowując, podstawowe zalety tej metody przedłużania i zagęszczania włosów to przed wszystkim:

  • prostota i szybkość zakładania i zdejmowania,
  • niski, jednorazowy koszt,
  • bezinwazyjność,
  • naturalny efekt, który można dostosowywać i samodzielnie poprawiać,
  • brak potrzeby korzystania z usług profesjonalistów,
  • łatwość pielęgnacji,
  • duże możliwości modyfikacji fryzury.

Włosy doczepiane CLIP-IN - wady 

Podstawową wadą doczepiania włosów metodą CLIP-IN jest konieczność każdorazowego wpinania i odpinania włosów. Spanie w doczepkach może powodować pewien dyskomfort oraz wpływać na ich szybsze zniszczenie, dlatego warto mimo wszystko zdejmować je na noc. Co prawda nie zajmuje to wiele czasu, ale dla użytkowniczek, które korzystają z nich na co dzień, może stać się uciążliwe. Ponadto, nosząc ułożoną fryzurę w ciągu dnia, zwłaszcza gdy nasze własne włosy są bardzo gładkie, możemy mieć do czynienia z problemem obsuwania się klipsów, które należy co jakiś czas poprawiać. Można to robić samodzielnie w każdych warunkach, ale osoby niewprawione mogą mieć kłopot z ponownym osiągnięciem oczekiwanego efektu. Naturalne doczepki CLIP-IN są miękkie i błyszczące, dzięki czemu wyglądają jak własne włosy, jednak niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do splątywania się kosmyków i tworzenia kołtunów, których usuwanie jest bardzo męczące i zajmuje sporo czasu. Co więcej, częste narażanie ich na działanie wysokich temperatur, nieodpowiednie mycie oraz nieostrożne i rzadkie rozczesywanie, niszczą doczepiane włosy w jeszcze większym stopniu niż nasze własne, które mają jeszcze zdolność do regeneracji. Można jednakże zaradzić tym problemom, stosując się do zaleceń producenta w kwestii mycia i pielęgnowania pasemek. 

Doczepiane włosy CLIP-IN mogą mieć swoich zwolenników oraz przeciwników, jednak ich zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Panie, które chcą wziąć sprawę swojej fryzury we własne ręce, powinny zdecydowanie postawić na naturalne doczepki z oferty sklepu starmyhair.pl, które można bez trudu założyć i zdjąć samodzielnie w kilka minut, bez pomocy profesjonalisty i bez uszkadzania własnych kosmyków, uzyskując efekt długich i gęstych włosów, jak z salonu, których kolor i strukturę można zmieniać, gdy tylko mamy na to ochotę.